Gjithçka që keni dashur të dini për pajtimet e paguara në YouTube

Gjithçka që dëshironi të dini për pajtimet e paguara në Youtube

A nuk ndiheni mirë kur ju ofrohet një trajtim i veçantë - çdo veçori dhe shërbim i bërë ekskluzivisht duke pasur parasysh nevojat dhe dëshirat tuaja? Të them të vërtetën, ne të gjithë ëndërrojmë të përfitojmë nga ato shërbime premium në jetë që janë bërë me porosi vetëm për ne, qofshin ato një automjet, një shtëpi apo veshje.

Epo, në rastin e aplikacioneve, ne tani kemi hyrë në një epokë të re ku këto aplikacione janë zhvilluar gjithashtu duke pasur parasysh nevojat e përdoruesve. Po, natyrisht, gjithçka vjen me një çmim, por çmimi që paguani mund të sigurojë që të përjetoni më të mirën nga të gjitha botët. Sidoqoftë, mund të na duhet kohë që të mësohemi me aplikacionet e paguara. Kjo ndodh sepse ne e kemi pasur zakon t'i përdorim shumicën prej tyre falas.

A janë Aplikacionet Falas vërtet Falas?

Por a janë vërtet aplikacionet falas pa asnjë kosto? Shumë njerëz të njohur me teknologjinë besojnë se kur një pjesë e teknologjisë ndahet falas, ajo patjetër që ka një kapje. Zhvilluesit gjithmonë gjejnë një mënyrë për të gjeneruar të ardhura nga aplikacione të tilla. Për shembull, zhvilluesit ndërtojnë aplikacione dhe i lëshojnë ato në PlayStore për një tarifë minimale prej 25 dollarësh, e cila është relativisht më e ulët se platformat e tjera. Tjetra, ata vendosin reklama në aplikacionet e tyre Android me ndihmën e mjeteve si AdSense. Thënë kështu, ka lloje të ndryshme reklamash të cilat mund të zgjidhen sipas kërkesave të zhvilluesve. Pasi reklamat të jenë konfiguruar dhe aplikacioni të jetë drejtpërdrejt në PlayStore, mund të filloni të gjeneroni të ardhura për aplikacionin tuaj.

Sidoqoftë, faktori i parasë varet nga faktori i përdoruesit. Sa më shumë përdorues të keni, aq më shumë të ardhura mund të krijoni. Çështja me aplikacionet falas me një numër të madh reklamash është se ata zhvillues mund të mos shqetësohen për përvojën e përdoruesit. Pra, mund të përfundoni duke mos marrë përgjigje kur raportoni një defekt ose kërkoni një veçori të re të aplikacionit.

A janë aplikacionet e paguara më të mira?

Në rastin e aplikacioneve të paguara, mund të përjetoni një skenar tjetër. Aplikacionet e paguara sigurojnë që zhvilluesi të jetë serioz në lidhje me përvojën e përdoruesit. Kjo do të thotë që zhvilluesi do të marrë parasysh reagimet tuaja dhe do të përpiqet të japë një zgjidhje për defektet që keni raportuar. Ata ndoshta do të prezantojnë veçori të reja në të ardhmen. Për më tepër, është e rëndësishme të kuptohet kur zhvilluesit marrin pagesa për aplikacionet e tyre, ata nuk u hedhin një bandë reklamash të panevojshme përdoruesve. Prandaj, përmbajtja e paguar siguron që të përfundoni duke marrë një përvojë përdoruesi pa reklama dhe të qetë.

Shërbimi i vlerësimit të kanalit YouTube
Keni nevojë për një ekspert të YouTube për të përfunduar një vlerësim të thelluar të kanalit tuaj në YouTube dhe për t'ju siguruar një plan veprimi?

Çfarë është YouTube Premium?

Kjo është arsyeja pse shumë prej nesh preferojnë YouTube Premium. Shërbimi në pronësi të Google kishte njoftuar kohët e fundit veçori të reja që mund të ndihmojnë krijuesit të fitojnë para në këtë platformë. A po pyesni akoma se çfarë është YouTube Premium? Për të filluar, është një shërbim mujor, i paguar i abonimeve në YouTube i ofruar nga kompania për të përmirësuar përvojën e shikimit të përdoruesve në këtë platformë. Duke qenë platforma më e madhe video në internet, YouTube kishte dalë me këtë ide për të trajtuar klientët e tyre me karakteristika të cilësisë së lartë. Për shembull, ofron Subscribers YouTube transmetim video jashtë linje, shikim pa reklama dhe përmbajtje me mure me pagesë të bëra ekskluzivisht nga të famshëm të njohur të YouTube. Më parë, këto veçori ishin të disponueshme vetëm për krijuesit që sponsorizoheshin nga përdoruesit. Për pajtimtarët amerikanë, aktualisht kushton 11.99 dollarë në muaj, dhe kjo përfshin një pajtim në YouTube Music Premium.

Një raport nga CNBC thotë se YouTube është partnerizuar me Teespring, një kompani mallrash me porosi, për të lejuar krijuesit të shesin mallrat e tyre përmes kësaj platforme. Kjo është padyshim një kënaqësi për të gjithë ata krijues që dëshirojnë ta bëjnë YouTube punën e tyre me kohë të plotë. Më parë, krijuesit duhej të shtonin lidhje dhe t'u kërkonin pajtimtarëve të blinin mallrat e tyre.

Përveç kësaj, YouTube Premium përfshin "Premieres", e cila është një veçori e re e transmetimit të drejtpërdrejtë. Ai u mundëson krijuesve të regjistrojnë paraprakisht video dhe t'i ngarkojnë ato si video të transmetimit të drejtpërdrejtë. Për më tepër, ata që shikojnë transmetimin e drejtpërdrejtë mund t'i paguajnë krijuesit për të vënë re komentin e tyre përmes funksionit të quajtur Super Chat. Sidoqoftë, super chat është tashmë i pranishëm në platformë dhe vepron vetëm si një bonus në versionin premium të aplikacionit.

Nëse menduat se është fundi i listës, atëherë mund të gaboni sepse ka një mori karakteristikash të tjera për t'u marrë parasysh.

 • Kanë kaluar ditët kur reklamat ishin pjesë e jetës sonë. Ne nuk duam të shohim më asnjë kompani të telefonisë celulare që të na bindë për të blerë një aparat fotografik që mund të bëjë një shimpanze të duket si një sirenë. Me abonimet e paguara në YouTube, tani mund të shijoni sesionet e shikimit të videove tuaja pa ndërprerje të reklamave.
 • Siç u diskutua më herët, ju gjithashtu shihni përmbajtje ekskluzive nga përdoruesit e profilit të lartë të YouTube. Mund të keni qasje në përmbajtjen origjinale të YouTube së bashku me disa filma, dokumentarë dhe shfaqje televizive.
 • Loja në sfond është një tjetër veçori që mund të fitojë zemrën tuaj. Pse pyet? Supozoni se jeni duke parë një video në këtë platformë. Por ju e mbyllni aplikacionin gabimisht. Në YouTube Premium, audio e videos do të vazhdojë të luhet edhe nëse aplikacioni është i mbyllur. Për më tepër, nëse jeni përdorues i Android, atëherë mund të shikoni edhe video foto në figurë nëse përdorni aplikacione të tjera.

Prisni, ky nuk është fundi i listës. Kemi ende tre veçori të tjera për të diskutuar.

 • Shumë prej nesh kanë pritur që funksioni të shkarkojë lista për luajtje ose video për t'i parë jashtë linje në pajisjet tona. Në versionin e tij premium, YouTube ka siguruar që të marrim gjithçka që dëshirojmë. Si bonus, ju mund të shkarkoni muzikë dhe ta dëgjoni atë kur jeni jashtë linje. Për të mos harruar që loja në sfond është gjithashtu në dispozicion.
 • Ne gjithashtu kemi premium YouTube Music, i cili shton përvojën tonë muzikore duke ofruar audioja më të larta të ritmit të bitit. Për më tepër, nëse po udhëtoni dhe e keni lejuar aplikacionin të përdorë të dhënat tuaja të vendndodhjes, ai mund të luajë muzikë specifike për vendndodhjen për ju. Për shembull, nëse jeni në palestër, do të kaloni në një listë për luajtje stërvitore. Brilante, apo jo?
 • Përveç këtyre, shërbimet e abonimit me pagesë kanë siguruar që të gjithë të kontribuojnë për krijuesit. Karakteristika pa reklama i pengon krijuesit të fitojnë të ardhura nga reklamat. Sidoqoftë, Premium siguron që shikuesit dhe krijuesit të përfitojnë nga ofertat e tij të reja. Ndërsa përdoruesit gëzojnë përmbajtje pa reklama, ata prapë kontribuojnë në krijuesin e tyre të preferuar në YouTube me ndihmën e YouTube Views. Prandaj, rritja e krijuesve promovohet nga shërbimet premium të ofruara nga platforma.

Çfarë është YouTube Premium

Pse kaq shumë veçori?

Sipas CNBC, shumë kanale në YouTube po përballen me çështje demonetizimi në lidhje me përmbajtjen e tyre. Rregullat e rrepta "miqësore me reklamuesit" e bëjnë më të vështirë për krijuesit të presin reklama në videot e tyre. Pasi u përball me reagime në lidhje me këtë, YouTube më në fund ka vendosur të bëjë një lëvizje që do të mbështeste krijuesit. Për më tepër, krijuesit besohej gjithashtu se po përballeshin me qasje të kufizuar në të ardhurat nga reklamat, kjo është arsyeja pse shumë prej tyre filluan të përdorin Patreon, një kompani abonimi. Prandaj, ishte YouTube vs Patreon në një konkurs për fitimin dhe mbajtjen e klientëve.

Si të Abonoheni?

A po pyesni se si të regjistroheni në YouTube premium? Epo, nuk duhet të shqetësoheni sepse metoda është e thjeshtë dhe e lehtë. Me hapjen e aplikacionit YouTube, do të vini re një simbol që lexon shenjën në llogarinë tuaj të Google. Zgjidhni llogarinë tuaj të preferuar të Google për të filluar anëtarësimin tuaj dhe trokitni lehtë mbi foton e profilit. Nëse keni të drejtë, mund të filloni provën tuaj falas. Përndryshe, mund të prekni YouTube premium.
Ju gjithashtu mund të bëni ndryshimet e nevojshme në kanalet ku jeni regjistruar. Mund ta ndryshoni në publik ose privat. Për këtë, ju thjesht mund të klikoni foton e profilit tuaj dhe të klikoni cilësimet të cilat do t'ju tregojnë një opsion të quajtur Privacy. Sipas preferencës suaj, shënoni kutinë për Mbani të gjitha abonimet e mia private dhe ruani ndryshimet. Nëse dëshironi, gjithashtu mund të fitoni para me anëtarësimet në kanal që ofrohen nga ky aplikacion. Për të filluar, keni nevojë për 1000 pajtimtarë.

përfundim

Për të përfunduar, unë do të thoja se, me përparimin e teknologjisë, ne po arrijmë një nivel të ri përsosmërie. Merrni, për shembull, aplikacione si YouTube. Aplikacioni siguron që përdoruesit të kenë përfitime maksimale nga shërbimet e tij. Si rezultat, krijimtaria e krijuesve dhe angazhimi i përdoruesve është rritur në qiell. Qoftë shikimi i përmbajtjes ekskluzive apo loja në sfond, YouTube ka siguruar që nuk do të humbasë më kurrë nga klientët e saj. Për të qenë i sinqertë, kjo duket të jetë një lëvizje e mirë. Në këtë botë konkurruese që po zhvillohet me shpejtësi, është e nevojshme t'u ofroni klientëve diçka unike. Nëse keni vënë re fëmijë që luajnë me lodra, do të shihni që ata mërziten lehtë. Kjo është arsyeja pse ata kërkojnë lodra më të reja më të avancuara pas çdo 2 muajsh.

Po kështu, të rriturit mërziten duke përdorur të njëjtin aplikacion me veçori të vjetra. Ose aplikacioni duhet të zhvillohet më tej sipas kërkesave në rritje të klientëve, ose përdoruesit do të kalojnë në diçka tjetër. Prandaj, kompanitë si YouTube, duhet të dalin me opsione më tërheqëse që mund të mbajnë vëmendjen e përdoruesve për një periudhë më të gjatë. Përveç kësaj, është gjithashtu e rëndësishme që YouTube dhe aplikacionet e ngjashme të kuptojnë se çdo brez është më i avancuar se ai i mëparshmi. Prandaj, vetëm azhurnimi i veçorive nuk mund të sigurojë besnikërinë e klientit. Abonentët e vërtetë të YouTube duan përmbajtje reale dhe unike. Prandaj, platformat duhet të vijnë me ide unike (koncepte si kalimi automatik në muzikë specifike për vendndodhjen) që mund të tërheqin vëmendjen e përdoruesve.

Gjithçka që keni dashur të dini për pajtimet e paguara në YouTube nga Shkrimtarët e SubPals,
Merrni një akses në trajnimin falas për videot

Kurs trajnimi falas:

Marketingu në YouTube dhe SEO për të marrë 1 milion shikime

Ndani këtë postim në blog për të marrë qasje falas në 9 orë trajnim me video nga një ekspert i YouTube.

Shërbimi i vlerësimit të kanalit YouTube
Keni nevojë për një ekspert të YouTube për të përfunduar një vlerësim të thelluar të kanalit tuaj në YouTube dhe për t'ju siguruar një plan veprimi?

Gjithashtu në SubPals

Si mund të përfitoni sa më mirë nga funksionimi i algoritmit në YouTube

Si mund të përfitoni sa më mirë nga funksionimi i algoritmit në YouTube

Sipas deklaratës nga CPO të YouTube, Neal Mohan, njerëzit kalojnë më shumë se 70% të kohës së tyre duke parë video të rekomanduara në YouTube, me seancën e shikimit të celularëve që është afërsisht 60 minuta. Katërqind orë video

0 Comments
Si të vazhdoni me kërkimin e fjalëve kyçe për marketing në YouTube?

Si të vazhdoni me kërkimin e fjalëve kyçe për marketing në YouTube?

Në epokën aktuale të dixhitalizimit, marketingu në YouTube ka marrë një vend jashtëzakonisht të rëndësishëm në të gjithë peisazhin e marketingut dixhital. Ka mjaft arsye pse YouTube është bërë kërkimi i dytë më i madh

0 Comments
Si AI dhe ML mund të ndihmojnë në rritjen e pajtimtarëve në YouTube?

Si AI dhe ML mund të ndihmojnë në rritjen e pajtimtarëve në YouTube?

A keni dëgjuar për dikë që nuk është në dijeni të YouTube? Mbi dy miliardë përdorues hyjnë në YouTube çdo muaj dhe shikojnë video që shkojnë në më shumë se një miliard orë në ditë. Krijuesit e përmbajtjes ngarkojnë

0 Comments

Ne ofrojmë më shumë Shërbime të marketingut në YouTube

Opsionet e blerjes një herë pa abonim ose pagesa të përsëritura

Shërbime
Çmimi $
$ 120
Një vlerësim i thelluar i regjistruar i videos së kanalit tuaj në YouTube + analizoni konkurrencën tuaj + planin e veprimit me 5 hapa për hapat tuaj të ardhshëm.

karakteristika

 • Vlerësimi i plotë i kanalit
 • Këshilla specifike për kanalin dhe videot tuaja
 • Rishikoni Strategjinë tuaj të Videove dhe Përmbajtjes
 • Sekretet për të promovuar video dhe për të marrë nënshkrime
 • Analizoni konkurrentët tuaj
 • Plani i hollësishëm i veprimit me 5 hapa për ju
 • Koha e dorëzimit: 4 deri 7 ditë
Shërbime
Çmimi $
$ 30
$ 80
$ 150
$ 280
Një vlerësim i plotë i videos tuaj në YouTube, duke na lejuar të ju japim një Titull + Përshkrim + 5 Fjalë kyçe / Hashtag të zgjeruara.

karakteristika

 • Vlerësimi i plotë i SEO-së së videos
 • Ofrohet 1 Titull i Përmirësuar
 • 1 Përshkrimi i përmirësuar i siguruar
 • 5 Fjalë kyçe të kërkuara / Hashtags
 • Koha e dorëzimit: 4 deri 7 ditë
Shërbime
Çmimi $
$ 80
$ 25
$ 70
$ 130
Një Baner i Kanalit YouTube dhe Miniatura të Videove në YouTube, të ridizenjuara plotësisht.

karakteristika

 • Cilësia e Projektimit Profesional
 • Me porosi për të përputhur markën tuaj
 • Dizajn i fortë dhe tërheqës
 • Madhësia dhe Cilësia e duhur për YouTube
 • Përmirëson normën tuaj të klikimit (CTR)
 • Koha e dorëzimit: 1 deri 4 ditë
en English
X