Писатели на потпис

Колку промотивни инсерти треба да содржи вашето партнерско видео на YouTube?

Колку промотивни инсерти треба да содржи вашиот партнер на YouTube видео?

Ако сте аспирантен создавач на содржини на YouTube кој сака да заработи пари не само од YouTube туку и од други пасивни извори на приход, дефинитивно треба да размислите за партнерскиот маркетинг. Во последниве години, просечната подружница на YouTube доживеа појава на неколку можности, кои придонесуваат за профитабилни истражувања.

Едно од најчестите прашања што ги поставуваат партнерите на YouTube е оптималниот број на промотивни инсерти што треба да се вклучат по видео. Во оваа статија ќе го откриеме одговорот на тоа прашање и ќе споделиме неколку вредни совети кои ќе ви овозможат да ја совладате промоцијата на производите на YouTube.

Услуга за евалуација на канали на YouTube
Дали ви треба експерт на YouTube за да завршите длабинска проценка на вашиот канал на YouTube и да ви дадете акциски план?
Ние обезбедуваме експерт Услуга за проценка на канали на YouTube

Промотивни инсерти: Колку треба да содржи вашето видео?

Факт е дека одговорот на ова прашање не е многу јасен. Целосно зависи од вас колку промотивни инсерти сакате да содржи вашето видео. Наместо да ви дадеме конкретен број, сметаме дека е подобро да ви кажеме како можете да ги подобрите вашите видеа за да се охрабри вашата целна публика да се вклучи со инсертите.

На крајот на краиштата, ако вашите придружни видеа не ја информираат и едуцираат вашата публика за производите што ги продавате, зошто воопшто би сакале да се вклучат во промотивните инсерти, нели? Значи, ајде да провериме неколку корисни совети што можете да ги примените во пракса за да ги направите вашите партнерски видеа успешни.

1. Измешајте ја вашата содржина

Некои партнери на пазарот создаваат само видеа за преглед на производи, додека други се посветуваат на дебоксирање видеа. Се разбира, изборот е ваш за тоа каква содржина сакате да креирате. Сепак, препорачуваме да ја измешате вашата содржина за да обезбедите разновидност на вашата целна публика.

На пример, можете да објавите видео за отпакување во понеделник, проследено со преглед на производот што сте го извадиле од кутијата во среда. Во петок, можете да ги следите вашите претходни видеа со детално видео за начинот на кој се објаснува како може да се користи производот. Едноставно, колку повеќе разновидност можете да и понудите на вашата публика, толку повеќе ќе биде стимулирана, што ќе доведе до поголем ангажман, а можеби и до продажба.

2. Фокусирајте се на скриптите на вашите видеа

Пишувањето скрипти за вашите видеа е од суштинско значење, бидејќи тие ќе ви овозможат да ги планирате работите пред време наместо да се справувате со нив за време на снимањето. На пример, можете да ги намалите непријатните тишини и паузи кога имате скрипта, што ќе ви ја намали главоболката додека уредувате видео.

Едноставно, скриптите помагаат во рационализација на целиот процес на создавање видео. Тие, исто така, помагаат во олеснување на беспрекорните транзиции од еден дел од видеото во другиот. Како резултат на тоа, го олеснува задржувањето на публиката и се зголемува време на гледање, што е една од главните метрики на YouTube.

3. Excel при уредување

За современиот продавач на YouTube, уредувањето е процес што може да ја направи сета разлика. Дури и ако вашите снимени видео и аудио се подеднакви, можете да ги подобрите за време на процесот на уредување. Сепак, извонредноста во уредувањето може да потрае, па затоа препорачуваме на почетокот работите да бидат едноставни.

Штом ќе почнете да се трудите, слободно додадете повеќе елементи за полирање на вашите видеа, како што се филтри, транзиции и ефекти. Важно е да запомните дека не можете да се потпрете само на уредување за да ја завршите работата - и квалитетот на вашите снимки треба да биде добар.

Заклучок

Значи, слободно може да се каже дека успехот на вашите придружни видеа на YouTube нема многу врска со тоа колку промотивни инсерти содржат. Сè се сведува на тоа колку добро се направени видеата и како тие можат да обезбедат вредност за вашата целна публика. Пред да ја завршиме оваа статија, би сакале да ве охрабриме да го испробате GoViral – софтверска алатка за добивање бесплатни претплатници на YouTube. Дополнително, можете да ја посетите GoViral.ai за бесплатни прегледи на YouTube, бесплатни допаѓања на YouTube и бесплатно Коментари на YouTube.

Исто така на SubPals

Како Ai и Ml можат да помогнат со зголемување на претплатниците на YouTube?

Како АИ и МЛ можат да помогнат во зголемувањето на претплатниците на YouTube?

Дали сте чуле за некој што не е свесен за YouTube? Над две милијарди корисници се најавуваат на YouTube секој месец и гледаат видеа во износ од повеќе од милијарда часа дневно. Создавачи на содржина upload

Како YouTube го следи бројот на прегледи и засилувач; Лесни совети за да добиете повеќе прегледи на вашиот канал на YouTube?

Како YouTube го следи броењето на вашите прегледи и лесните совети за да добиете повеќе прегледи на вашиот канал на YouTube?

Веќе некое време постојано поставувате видеа на вашиот канал на YouTube. Наскоро, на ум ви падна едно прашање. Тоа се однесува на прегледите на YouTube. Досега не ги следевте мерилата

Како да креирате убави видео позадини за YouTube со буџет?

Како да креирате прекрасни видео позадини за YouTube со буџет?

Така, одлучивте дека сакате да започнете да правите видеа на YouTube. Веќе сте фан на многу креатори на содржини и имате пристојна идеја за тоа што сакате да го направите. Но, има само едно…

Ние нудиме повеќе услуги за маркетинг на YouTube

Еднократни опции за купување без претплата или периодични плаќања

YouTube За Инстаграм, посетете ја веб-страницата на нашиот партнер, MrInsta.com. Кликнете овде за да го видите нивниот Инстаграм
Размислете за купувачите на Instagram
Купи Инстаграм Допаѓања
Купете прилагодени хаштагови
Купете ги прегледите на Инстаграм ролни
Купете Инстаграм впечатоци
Купи Инстаграм Коментари
Виза Mastercard AMEX Откријте JCB Наставникот Вечера Биткоин, криптовалута и повеќе...
  • Загарантирана испорака
  • Резултати започнете во 24-72 часови
  • Резултатите продолжуваат сè додека не завршат
  • Не е потребна лозинка
  • 100% безбеден и приватен
  • Гаранција за повторно полнење
  • Поддршка 24 / 7
  • Еднократно купување на големо - Нема повторување
en English
X