Бесплатни претплатници на YouTube | Купете претплатници на YouTube

Услуга бр. 1 за развој на вашиот канал на YouTube со вистински луѓе, брзо!

SubPals е бесплатна платформа за раст на претплатници на YouTube дизајнирана да го започне вашиот канал преку ангажирање од вистински луѓе! Започнете го вашето патување за раст сега.

Клучни карактеристики на нашата бесплатна услуга за претплатници на YouTube

Бесплатно за користење

Бесплатно за користење

SubPals нуди иновативна мрежа која ви овозможува да примате 10 нови и бесплатни претплатници на YouTube на секои 12 часа! Услугата е бесплатна и вклучува некои многу поволни платени опции за оние кои сакаат дури и повеќе дневни претплатници.

Едноставен за употреба

Едноставен за употреба

SubPals беше дизајниран да биде едноставен како човечки можен! Вашето време е важно и го разбираме тоа, затоа ја развивме мрежата за да ви дадеме претплатници на 10 + бесплатни YouTube само за неколку минути од вашето време.

Заедница YouTuber

Заедница YouTuber

Нашата бесплатна мрежа за субвенции обезбедува размена помеѓу вас и другите YouTubers кои сакаат да ги зголемат своите претплатници, така што ќе добиете претплати од други сопственици на канали на YouTube. Тоа е ефикасен начин да добиете повеќе претплатници на YouTube!

Безбедно и сигурно

Безбедно и сигурно

Користењето на SubPals за примање бесплатни претплатници на YouTube е 100% безбедно за вашата сметка на YouTube. Може да се чувствувате сигурни дека знаејќи дека нашата мрежа е безбедна за употреба и безбедна во секое време.

Резултати што можете да ги видите

Резултати што можете да ги видите

Кога активирате бесплатен или платен план за вашиот канал, ќе видите дека бројот на претплатници на вашиот канал започнува да расте истиот ден! Секој план започнува брзо да работи за да го зголеми кредибилитетот и изложеноста на вашиот канал.

пријателски поддршка

пријателски поддршка

Нашиот пријателски тим е тука да помогнеме! Ако имате какви било прашања или ви треба помош со нешто, ние сме само е-пошта. Кога контактирате со нас, секогаш можете да очекувате навремен одговор.

Едноставни чекори за да добиете бесплатни претплатници

најави се
Чекор 1
Активирајте го бесплатниот план
Чекор 2
Активирајте план
Претплатете се на канали и видеа како
Чекор 3
Претплатете се и видеа како
Неколку минути подоцна, готово сте!
Чекор 4
60 секунди подоцна, Вие сте готово!
Зачленете се
Чекор 5
Седнете назад и примијте ги бесплатните претплатници

10 од најважните придобивки од бесплатните претплатници на YouTube

Најдобрите работи во животот се бесплатни; и со порастот на социјалните медиуми, што е подобро од бесплатните претплатници на YouTube? Океј, веројатно може да наведете барем неколку работи што се подобри; но поентата е, вашето следново на страниците на социјалните мрежи, како ЈуТјуб, станува сè поважно во денешниот свет.

„YouTube има толку одлична содржина. И навистина има по нешто за секого. И, луѓето цело време доаѓаат до мене и ми зборуваат за тоа како Јутјуб го смени нивниот живот, како тие биле во можност да научат нешто што не мислеле дека можат да го научат “.
–Сусан Војчицки

Пет милијарди. Тоа е бројот на видеа на Јутјуб што досега се споделуваа на страницата. Од своето основање на 14 февруари 2005 година, популарната платформа за споделување видеа продолжи да привлекува нови корисници кои генерираат содржина со импресивна брзина. Loveубовната врска на светот со Јутјуб не е затоа што е создадена на Денот на вineубените. Лесно е да се разбере зошто стана толку основна алатка за корисниците да останат поврзани и да бидат информирани.

Всушност, според Центарот за истражување на Пју, над 20% од возрасните корисници посочиле дека го користат ЈуТјуб како редовен извор за вести. Ова го прави ЈуТјуб второто најкористено место за социјални медиуми за вести, зад Фејсбук, каде неверојатни 43% од возрасните корисници тврдат дека ги добиваат своите новости. Уште повеќе, според Омнинор, 75% од милениумите претпочитаат да гледаат видеа на YouTube на гледање традиционална телевизија.

Што има врска, од каде што луѓето ги добиваат своите вести, со бесплатните следбеници на YouTube? Па, добра е идејата да се разбере целосно за влијанието на Јутјуб врз нашата култура и за тоа како нашата култура ги зема информациите. Со ова знаење, ќе можете ефикасно да ја достигнете вашата публика.

Статистиката докажува дека сè повеќе луѓе се свртуваат кон веб-страниците како YouTube за да дознаат што се случува во светот, но не застанува тука. Корисниците на YouTube учат сите видови на информации за сè, од тоа како да инсталираат лесни тела, до како да ставаат шминка. Но, сега, повеќе од кога било, корисниците гледаат видеа на YouTube за да дознаат повеќе за бизниси и брендови.

Тоа е совршено место за промовирање на вашата компанија. Видео раскажување приказни нуди идеална комбинација на информации и забава и видеата даваат најмногу информации во најкраток временски период. Преку YouTube, треба да show покажете на вашата публика ексклузивен преглед на вашата компанија во културата и да споделувате информации што обично не ги добивале од печатена или дигитална реклама.

Додека YouTube е одличен за поврзување со постојни и потенцијални клиенти, треба да се подготвите за натпреварот. Околу 63% од деловните активности веќе вклучиле YouTube во нивните маркетинг стратегии и тој број само ќе продолжи да расте.

Толку многу информации се разгледуваат низ страницата одеднаш, скоро е невозможно да се издвоите. Скоро 300 часа видео се прикачува секоја минута. Ако правите математика, тоа е над 400,000 часа на ден, и скоро 158,000,000 часови годишно. Wouldе треба да поминете 18,000 години гледајќи видеа на YouTube само за 2018 година. Добијте ја сликата?

Гледате каде одиме со ова; прочитајте ги за осумте најважни причини да добиете бесплатни претплатници на YouTube.

Изградете поголемо следново

Првата причина за да добиете бесплатни претплатници е прилично јасна - сакате да изградите посуштински канал! Без разлика дали сте нов корисник, или можеби веќе имате канал на YouTube, но имате проблем да влечат влечење, некои дополнителни претплатници можат да одат на долг пат за да развијат силен ангажман и здраво следново.

Алгоритмот на YouTube ги фаворизира каналите со голем број претплатници со прикажување на нивната содржина пред пошироката публика. Ова создава ефект на снежни топки затоа што колку повеќе луѓе го гледаат вашиот канал, толку е поголема веројатноста дека ќе се претплатат на тоа.

Сакате да се забележите на други страници на социјалните медиуми

Повеќето страници за социјални медиуми таму можат да бидат поврзани заедно за секој корисник. Ова го прави супер лесно споделување на содржините преку платформите и експоненцијално ја зголемуваат големината на вашата публика. Ако видео е популарно на YouTube, постои исклучително голема шанса претплатниците да го објават видеото на другите сметки на социјалните медиуми. Повеќе претплатници на YouTube значат повеќе луѓе кои можат потенцијално да помогнат во ширењето на вашите видеа на други платформи. Наскоро, видеото е навидум насекаде, а вие дури имате шанса да вирусите.

10 од најважните придобивки од бесплатните претплатници на YouTube

Оди вирусно

Тоа е сон на секој јутубер. Станете вирусни, разгледајте ја вашата содржина од милиони и запишете се во историјата на YouTube со иконите видеа од наше време како „Чарли ми го прсти“ и „Харлем Шејк“. Можеби изгледа како само „15 минути слава“, но во реалноста, многу потрошувачи гледаат производи и донесуваат одлуки за купување откако ќе дознаат за нив на социјалните мрежи.

Понекогаш е мистерија зошто одредени работи стануваат вирални, но генерално гледано, висококвалитетните видеа со убиствена содржина имаат тенденција да бидат забележани. Но, без разлика колку се уметнички составени вашите видеа, ако немате пристоен број на претплатници, сомнително е дека некој воопшто ќе ги види вашите видеа. Добивањето повеќе следбеници значи дека вашиот канал на YouTube ќе се појави во повеќе „предложена содржина“ на YouTuber. Тој ефект на снежни топки полетува и пред да знаете видеата на вашиот бренд се споделуваат низ целиот свет од милиони луѓе. Добивањето бесплатни претплатници на YouTube е само првиот чекор. Ако одлучите да купите претплатници на YouTube, погрижете се да ги купите од реномирана компанија која работи најмалку неколку години и има репутација за обезбедување висококвалитетни и доверливи услуги.

Закрепнете од неколку непопуларни видеа

Социјалните медиуми се одлични затоа што им даваат глас на скоро сите на планетата. Секој може да го сподели своето мислење со допир на копче. Но, со доброто, доаѓа и лошото, а корисниците имаат уште поголема можност за брендови со лоши уста со целиот свет како нивна публика. Ако сте добиле неколку негативни коментари кои ви наштетиле на рангот на видео, зголемувањето на бројот на претплатници ќе помогне да се спротивстави на ова.

Се вика социјален доказ и така е како луѓето учат што да прават и што да не прават. Луѓето се склони да сакаат нешто што мислат дека и другите луѓе сакаат. Спротивното е исто така точно; некое лице ќе процени нешто лошо или непопуларно ако ги види и другите луѓе што не го прифаќаат тоа. Претплатниците на YouTube се како гласови во ваша корист, помислете на нив како позитивни критики. Дури и ако вашиот канал има неколку непопуларни видеа, но има голем број претплатници, другите корисници ќе претпостават дека вашиот бренд е популарен и има поголема веројатност да прости неколку незадоволства тука и таму.

Зголемете ја легитимноста на вашиот бренд

Каналите на YouTube со само неколку претплатници изгледаат како нови. Новите бизниси сè уште привлекуваат клиенти затоа што секој сака да биде првиот што ќе го пронајде новото „тоа“ место. Но, откако прашината ќе се смири ако не сте изградиле голем список на претплатници, луѓето ќе мислат дека има нешто лошо во вашата марка. Ако добиете бесплатни следбеници на YouTube, вашиот бренд изгледа како да е доволно долго за да се направи пристојно име за себе. Ова ќе изгради доверба кај вашите клиенти и ќе ги зголеми вашите шанси за продажба на повеќе производи за вашиот бизнис.

Твоето следново на YouTube треба да се негува

Исто како и секоја врска, градењето здрав следен социјален медиум е огромна обврска. Обично, деловните субјекти ќе имаат посветени членови на персоналот кои управуваат со сметките на социјалните медиуми. Но, овие луѓе не работат бесплатно. Бизнисите завршуваат со трошење илјадници долари за да се покријат годишните плати и придобивки, а новите компании со живо-тенки маргини честопати не можат да продолжат.

Одржувањето на значително присуство на социјалните медиуми е работа со полно работно време затоа што не е доволно пасивно да објавувате видеа на YouTube ако сакате да бидете забележани. Потребно е време и енергија за активно објавување, споделување и коментирање, како, прегледување и вклучување со вашата публика, скоро како да е вашата деловна активност. Но, тоа е лична врска што го прави ЈуТјуб толку вредна алатка! Нема сомнение дека вашиот бизнис треба да биде на YouTube; прашање е само како ќе се справите со одговорноста.

Вие би можеле да го преземете масовниот проект сами, но имате и многу други деловни потреби кои бараат вашето внимание. Добивањето бесплатни претплатници на YouTube го носи товарот да го градат вашето присуство на YouTube од нула на вашите раменици. Лесно можете да знаете дека вашите следбеници се згрижени и се вратија на фокусирање на критични деловни иницијативи.

Се појавуваат повисоки во пребарувањата

Веќе разговаравме за тоа како алгоритмот на YouTube ги фаворизира каналите со многу претплатници, изложувајќи го на пошироката публика. Дел од ова е поврзано со тоа каде овие канали се рангираат во пребарувања. Вака е, да речеме дека поседувате ресторан кој е познат по готвењето на најновите зеленчуци. Ако каналот YouTube на вашата деловна активност има помалку претплатници од мрсната лажица по блокот, нивните видеа ќе се појават повисоки во пребарувања од вашите, дури и ако вашата зимска салата би можела да ја претвори најжестоката месојади. Значи, без оглед колку е добра вашата содржина, со мал број на претплатници ризикувате да изгубите бизнис на помал бренд.

Работевте напорно за вашиот бизнис и сакате да бидете сигурни дека ќе бидете забележани. Добивањето претплатници на YouTube ќе помогне да се осигурате дека вашиот бренд се појавува на горниот дел од списокот во пребарувања и дека вашата содржина го надминува конкуренцијата.

Тоа е популарен трик што го користат илјадници сметки

YouTube е толку важна алатка за пазарот. Добивањето претплатници на канали е како луѓето да се пријавуваат да ги прегледуваат вашите производи секој ден. Не само што YouTube е суштински дел од која било маркетинг стратегија, туку и добивањето бесплатни претплатници на YouTube е една од најдобро чуваните тајни во индустријата. Beе бидете изненадени од бројот на сметки таму со не-органски претплатници и следбеници. Модели, возачи на тркачки автомобили, дури и политичари, ги имаат сите претплатници на YouTube за своите сметки и го следат зголемувањето на популарноста на каналите веднаш пред нивните очи.

Повеќето од нас добија бесплатна кредитна реклама од Фејсбук. Истата работа е Размислете да натерате следбеници како зајакнување на објавата на Фејсбук, и двата се одржливи методи за зголемување на вашите претплатници. Единствената разлика е во тоа што зајакнувањето на постовите на Фејсбук и другите страници е ризично затоа што не ви се гарантира одреден број на следбеници или дури и редовни ангажмани.

Зголемете ги приходите од деловна активност

Како и секој бизнис, вие сакате да ја зголемите својата крајна линија. YouTube е совршена платформа за претворање на потенцијалните купувачи во клиенти за живот преку споделување на видео за ангажирање за вашата марка. Сето тоа води до ова. Со бесплатни претплатници на YouTube, можете да изградите посуштинско следново за вашиот бизнис. Оттаму, вашите видеа можат да се шират на други страници како Фејсбук, а вие имате шанса да вирусите; и изложување на вашиот бренд на милиони потрошувачи. Разгледавме и други придобивки, но она што секоја причина се сведува е дека зголемувањето на бројот на претплатници на YouTube ќе доведе до зголемени приходи од деловна активност.

Здраво … бесплатно е!

Шансите се насловот на овој напис што го разбуди вашиот интерес. Бесплатни претплатници на YouTube се ретки откритија, но има компании таму кои им даваат претплатници! Овие не се само ботови што ја спамираат вашата сметка; тие се вистински корисници кои помагаат органски да го зголемат броењето на вашите претплатници и да го изведат вашиот бизнис таму.

Па, што значи ова за вашиот бизнис?

Она што го вели Сузан Војчицки е несомнено точно; YouTube има нешто за секого. Како бизнис на YouTube, сепак, не е доволно да се биде нешто за некој , треба да се стремите да бидете нешто за сите . Чудно колку што звучи, YouTube стана попопуларен од мрежната телевизија, па дури и кабелскиот. Корисниците чувствуваат уникатна врска со платформата и каналите што ги следат, бидејќи одблизу им ги дава во секојдневните „животи“ на брендовите. Добивањето бесплатни претплатници на YouTube е најдобриот начин да започнете со присуството на YouTube и да ја отворите вратата за деловен успех.

Брзи добијте ги вашите БЕСПЛАТНИ претплатници на YouTube Брзо и започнете го вашето патување до слава на YouTube денес!

Најнови блог постови

Како да земете аудио од видео на YouTube
14th март 2023

Како да земете аудио од видео на YouTube

Дали некогаш сте се нашле да сакате да слушате нешто на YouTube без да мора да продолжите да се репродуцира видеото? Или можеби сте барале едноставни чекори како да ...

Како да прикачите видео од Twitch на YouTube
13th март 2023

Како да прикачите видео од Twitch на YouTube

Ах, Твич; крајната дестинација за професионални гејмери ​​и стримери да ја споделат својата содржина и да се поврзат со заедницата за онлајн игри. Twitch е одличен, но секој стример на Twitch...

Кога се претплатив на канал на YouTube?
3rd март 2023

Кога се претплатив на канал на YouTube?

Неодамна ја прелистав листата на канали на YouTube на кои сум претплатен, а резултатот ме изненади. Најпрво, би се нашол на повеќе од сто канали. И второ,...

Коментари од купувачи

Овде, во SubPals, се гордееме со исклучителната услуга и пристапните цени. Немојте само да го прифатите нашиот збор за тоа - проверете ги нашите прегледи на клиенти подолу.

Поднесете го вашиот преглед

  0

  Јас сум креатор на содржина, навистина ми помогна затоа што Subpals додава претплатници на мојот канал на секои 12 часа

  - Дит

  Оваа веб-страница е одлична за растечки јутјубери на кои им е потребна мотивација. Почнав со 80 претплатници и сега имам 500.

  - Аида а.

  Барав мали совети како да добијам претплатници за мојот канал на YouTube на интернет, кога налетав на SubPals и искрено малку се озборував, мислејќи дека тоа ќе биде измама. За среќа не беше и успеав да добијам добри десет претплатници за неколку минути! Топло препорачувам, дополнително можете да ги користите нивните услуги бесплатно еднаш дневно ;)

  - Г-дин Пигма П.

  Одлична веб-страница, добивате бесплатни претплати. И нема вируси. Толку прекрасно. Проверете ја оваа веб-страница. СЕГА!

  - тристан м

  Многу добра услуга по одлична цена, сакајте го моделот базиран на претплата. Погледите и претплатите се органски.

  - Алекс Х.

  Потребни се околу половина час за да добиете пристап до бесплатниот план, кој ви дава минимална количина од 10 претплати на секои 12 часа, иако треба рачно да ја активирате. Корисно за новите луѓе кои сакаат да го развијат својот yt канал. Веб-страницата е лесна за навигација.

  - Дилан

  Од сите под-страници на YouTube за под-веб-страници таму, Subpals мора да бидат најдобри, на секои 12 часа можете да собирате 10 претплатници што е прилично фер, сигурно некои луѓе ќе се откажат, што за жал е нешто што веб-локациите како овие не можат да го спречат , Јас користев под-пријатели во минатото и од моето искуство, тоа е најдобриот начин да се здобијат со претплатници на YouTube.

  - Лунар Х.

  Толку неверојатно доби толку многу претплати и лајкови, не можам да верувам дека оваа страница е всушност вистинска, но работи супер добро.

  - Адам С.

  Најдоброто најдобро најдоброто, високо препорачливо за секого. Користете ги нивните услуги, буквално неверојатно. Редовно добивам претплати за мојот канал..

  - Ашфакур

  Најдобриот начин за добивање претплатници на YouTube беше потребно извесно време, но корисен е и функционира, затоа го препорачувам!

  - Ауримас К.

  Претплатниците се вистински што ги добиваме од subpals.com. Ќе ви препорачам да работите на subpals.com за промоција на каналот на YouTube. Благодарам

  - Тајаб А

  добра услуга. Бесплатниот план функционира

  - Јокикс

  Многу добра услуга која му помага на мојот канал да расте. Има многу неделни подароци кои се навистина неверојатни.

  - ЛУ

  Мојот канал на YouTube JE Imposters доби толку многу претплатници од SubPals! Објавував само една недела и веќе имам 30 претплати! Како што е неверојатно, оваа страница навистина функционира и топло ја препорачувам

  - Лила П

  Супер добро, мило ми е што всушност го направи она што го промовираше! Тие ви даваат претплати за неколку минути и изгледаат прилично сигурни

  - Ејми А.

  одлична платформа специјално за почетници!

  - Џумањи 71

  Многу ја сакам оваа веб-страница. Можете да добиете неколку бесплатни претплатници само за лајкување и претплата на некои луѓе.

  - Матеуш Л.

  Ова е многу безбедно за користење бидејќи го користам веќе две недели без никакви проблеми. па мислам дека луѓето кои се обидуваат да растат малку побрзо треба да одат и да ја користат оваа страница

  - се замисли Ное

  Многу убаво, 100% препорачано, работи перфектно, ако сакаш да пораснеш, ова е твој веб-сајт. Препорачувам за youtube

  - Мојсес Р.

  Најдобрата веб-страница досега! Би се обидел повторно! Лајкнете ако ви треба помош со вашиот канал, ова целосно ќе ви помогне!

  - Елизабет С.

  Се чувствувам многу среќен откако се приклучив на оваа веб-страница. И затоа ви препорачав на сите да се придружите овде.

  - сајберпанк29

  Ова е неверојатна апликација, ви дава бесплатни претплати! Дефинитивно би ги препорачал бидејќи овие претплати може да бидат прилично корисни.

  - georgefix

  Одлично! Секојпат добивате околу 15 претплатници и губите само околу 3. За 9 дена отидов од 30 на нешто повеќе од 2!

  - Логан

  Растете го вашиот канал лесно со само претплата на луѓе! Топло ви препорачувам да го пробате ова! Нема да зажалите и оваа страница има многу добра услуга. Ако купите каква било претплата овде како претпријатието или нешто друго, би станале познати за само кратко време...

  - Енис Ц.

  Ние нудиме повеќе услуги за маркетинг на YouTube

  Еднократни опции за купување без претплата или периодични плаќања

  YouTube За Инстаграм, посетете ја веб-страницата на нашиот партнер, MrInsta.com. Кликнете овде за да го видите нивниот Инстаграм
  Размислете за купувачите на Instagram
  Купи Инстаграм Допаѓања
  Купете прилагодени хаштагови
  Купете ги прегледите на Инстаграм ролни
  Купете Инстаграм впечатоци
  Купи Инстаграм Коментари
  Visa, Mastercard, AMEX, Discover, JCB, Maestro, Diners, Bitcoin, Cryptocurrency
  • Загарантирана испорака
  • Резултати започнете во 24-72 часови
  • Резултатите продолжуваат сè додека не завршат
  • Не е потребна лозинка
  • 100% безбеден и приватен
  • Гаранција за повторно полнење
  • Поддршка 24 / 7
  • Еднократно купување на големо - Нема повторување

  Што чекаш?

  Придружи се над 1 милион YouTubers кои активно го промовираат својот канал со бесплатни претплатници на YouTube!

  Добијте бесплатни претплатници на YouTube
  Придружи се над 1 милион YouTubers кои активно го промовираат својот канал со бесплатни претплатници на YouTube!
  en English
  X